Google

čtvrtek 24. dubna 2008

Ve V.Británii se daří traktorovému trhu.

V posledních dvou letech byl ve Velké Británii a v evropských zemích zaznamenán citelný vzestup prodeje traktorů.

Experti to přičítají vyšším cenám za zemědělské produkty rostlinné výroby a za vyšší ceny mléka. Je však třeba připomenout, že tento vzestup přišel po několika letech, ve kterých farmáři váhali zakoupit nový traktor vzhledem k velmi nízkým ziskům. Nyní mají šanci nahradit strojní vybavení, které bylo dlouho v provozu novým, modernějším a výkonnějším.

Jestliže se dobře prodávají nové traktory, pak se zpravidla dobře prodávají i ty staré z druhé ruky, které byly novými nahrazeny. S tím souvisí i pokles jejich cen.

Před několika lety někteří ekonomové z průmyslového odvětví byli přesvědčeni, že fúze výrobců výkonných traktorů povede k menšímu počtu nových modelů a nových typů. Ve skutečnosti došlo k lepšímu výběru nových modelů.

Na jedné straně je mnoho farmářů, kteří požadují traktory bez elektroniky, na druhé straně zase ostatní touží po velice výkonném modelu vybaveném výkonnými velkými monitory, možností napojení na GPS a dobrým odpružením sedadla s tlumením kmitů. (zdroj: Agronavigator, 23.4.2008)

Žádné komentáře:

Okomentovat