Google

úterý 22. července 2008

Němečtí sedláci vyčkávají.

"Pokud se nebude redukovat množství vyrobeného mléka, nemůže se jeho cena zvýšit, to můžu garantovat," říká Romual Schaber, předseda Spolkového svazu německých producentů mléka (BDM), "my však trvale nemůžeme být spokojeni s průměrnou cena mléka 43 centů. Pod tuhle cenu už vůbec jít nemůžeme"

Bavorští sedláci jsou dobří chlapíci, kteří však nikdy nemají daleko k ráně. Schaber proto opět vyzývá politiky, aby dali jasnou odpověď. Sedláci očekávají od ministra zemědělství Seehofera , že udělá nutné kroky. "Jinak nikdo dalšímu zastavení dodávek nezabrání. Sedláci vezmou protesty do vlastních rukou - buď vyhrajou, nebo ne."

Schaber také silně kritizoval Německý rolnický svaz. Producenti mléka by se chtěli řízení mléčného trhu ujmout společně s mlékárnami. "To by pro výrobce mléka bylo super!" dodal.

Znovu označil stávku a bojkot mlékáren za úspěšné. Ukazuje se, když chtějí něčeho dosáhnout, že se jim to nakonec podaří.Náklady na výrobu jednoho litru mléka jsou v Německu 28 až 35 centů. Mléčný svaz před několika týdny zásluhou stávky dosáhl toho, že konzumního mléka, másla a sýrů je pro spotřebitele dostatek. Skutečný stav?Novinové zprávy uvádějí, že mnoho mlékáren nakonec zemědělcům za mléko platí pouze 30 až 35 centů.

Žádné komentáře:

Okomentovat